Široki Brijeg na Pecari pobijedio Tuzla City

Ekipa Širokog Brijega pobijedila je Tuzla City u meču 1. kola Premijer lige BiH rezultatom 1:0.

Prvu šansu na meču imali su gosti iz Tuzle, no pokušaj Voje Ubiparipa u posljednji trenutak blokirala je odbrana Širokog Brijega. Bilo je to u četvrtoj minuti, a onda u 12. domaći tim stiže u vodstvo.

Nakon sjajne akcije Širokog Brijega Jurilj je asistirao za Jurića, a ovaj pogađa praznu mrežu za vodstvo svog tima od 1:0. Pervan je mogao postići drugi gol za svoj timu 16. minuti, ali nije pogodio, da bi Zlomislić u 30. minuti odlično odbranio pokušaj Ubiparipa.

U drugom poluvremenu se igralo otvoreno s obje strane, no nije bilo pravih prilika, a onda novu šansu za Tuzla City imao je Vojo Ubiparip koji je u 75. minuti šutirao pored gola.

Do kraja meča je bilo nekoliko prilika s obje strane, ali se rezultat nije promijenio, pa je Široki Brijeg na otvaranju nove sezone upisao važnu pobjedu.