Ekipno prvenstvo BiH za mlađe juniore/juniorke i Balkansko juniorsko prvenstvo u Istanbulu

Na ekipnom prvenstvu BiH za mlađe juniore i mlađe juniorke održanom u Sarajevu 12. septembra muška ekipa AK “Sloboda Tehnograd” Tuzla osvojila je treće mjesto sa osvojenih 29 bodova, drugo mjesto osvojilaje ekipa AK “Sarajevo” Sarajevo sa osvojenih 31 bod, a titulu ekipnog prvaka za 2020.godinu osvojilaje ekipa AK “Novi Grad” Sarajevo sa osvojenih 36 bodova.

Za ekipu AK “Sloboda Tehnograd” Tuzla nastupali su Bakir Baković, 200 metara- treće mjesto, Adi Nurkanović, 400 metara-prvo mjesto, Mirza Kurević, 800 metara –drugo mjesto, Bakir Musić, 400 metara prepone-drugo mjesto, skok u vis drugo mjesto, Ahmed Ahmetović, 2000 metara stipl- prvomjesto, Adem Šabić, 3000 metara – treće mjesto, Avdo Barčić ,kladivo – četvrtomjesto, kugla-četvrto mjesto, Amar Grbić,koplje -trećemjesto, Elmedin Mehanović, skok u dalj- četvrti.

Ženska ekipa AK Sloboda Tehnograd zauzela je peto mjesto

Osim nastupa na ekipnom prvenstvu za mlađe juniore juniorski reprezentativac BiH i takmičar tuzlanskog kluba Edhem Vikalo je nastupio na Balkanskom prvenstvu za juniore i juniorke u Istanbulu i u finalnoj trci zauzeo sedmo mjesto sa rezultatom 10.91 sekundi.