Kuglaši Slobode savladali Željezničar

U 3. kolu Premijer lige BiH u kuglanju, “Sloboda” je u Lukavcu ugostila odličnu ekipu sarajevskog Željezničara, te su nakon zanimljivog susreta upisala zasluženu pobjedu. Nakon prvog seta Sloboda je povela sa 2:0, ali su u drugom setu igrači Željezničara izjednačili na 2:2. U tim trenucima Željezničar se vratio u igru, a da se nebi desilo iznenađenje potrudio se treći par Slobode Senad i Midhat Jugunčić, te su ovu zanimljivu utakmicu rutinski priveli kraju. Krajnji rezultat je glasio 6:2. Vrijedi istaći da su najbolji pojedinci bili trojica prezimenjaka Jogunčić, Senad, Midhat i Samir, a među njima najbolji rezultat ostvario je ovaj prvi sa oborena 583 čunja. Ekipa Slobode već tri kola ne zna za poraz i nalaze se u odličnoj formi, zauzimaju drugo mjesto sa sedam bodova, dva manje od Rudara, a u narednom kolu igraju sa desetoplasiranim Mineralom iz Teslića.