Krupa tone ka ispadanju, Tuzla City se popeo na četvrto mjesto na tabeli

U prvoj današnjoj utakmici 13. kola nogometne Premijer lige BiH Tuzla City je kao gost pobijedio Krupu rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u slaboj i nesadržajnoj igri pa se nije mogla izdvojiti nijedna ozbiljna situacija pred oba gola.

Ipak, Tuzlaci su nešto angažovanije ušli u nastavak meča, a dobru igru krunisali su u 61. miniti. Maksimović je lijepo ubacio s lijeve strane, a Ubiparip je visoko skočio i glavom je efektno matirao Kolaka za 0:1.

Do kraja susreta Krupa je imala više od igre, ali je teško stvarala prilike. Najbolju šansu imao je Nikolić u 88. minuti kada je iz blizine glavom pogodio prečku, ali rezultat se do kraja nije mijenjao.

Ovim trijumfom Tuzla City se probila na četvrto mjesto s 20 bodova, dok Krupa tone sve dublje i dalje je pretposljednja sa samo sedam osvojenih poena.