Mladost slavila protiv Slobode

Mladost iz Doboja kod Kaknja pobjegla je od opasne zone upisavši pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe Slobode, dok su Olimpic i Krupa remizirali na Otoci rezultatom 1:1. Ovo su bile prve dvije odigrane utakmice 14 kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Golovima Alića u 10. i Hadžića u 57. minuti Mladost DK je preuzela 9. mjesto Premijer lige BiH, te se tako današenjem protivniku, Slobodi, primakla na samo jedan bod u borbi za sredinu tabele.

Sloboda nije uspjela zadržati pozitivan momenat nakon pobjede nad Borcem u prethodnom kolu, te su poraženi na gostovanju kod vrlo neugodne Mladosti.

U drugom meču koji je odigran u Sarajevu, Olimpic i Krupa su podijelili bodove. Krupa je tako zaustavila niz od šest ligaških poraza.

Sve se desilo u drugom poluvremenu. Nikolić je iz penala doveo Krupu u vodstvo, ali je Lekanić izjednačio u 84. minuti, također iz penala.

Krupa je meč završila sa igračem manje, budući da je isključen Palić u 92. minuti.

Krupa je ostala na pretposljednjem mjestu sa 8 bodova, dok je Olimpic posljednji sa bodom manje.

Liga se nastavlja u nedjelju. Na rasporedu su tri meča:

Tuzla City – Sarajevo (13:00)
Velež – Široki Brijeg (15:00)
Radnik – Zrinjski (17:00)

Posljednji meč 14. kola igra se u ponedjeljak, a u Banjaluci Borac dočekuje Željezničar od 18:00 sati.