OKK Sloboda slavila u Bileći

Košarkaši OKK Sloboda su na najbolji mogući način riješili nezgodno gostovanje u Bileći protiv ekipe Hea. Tuzlaci su slavili pobjedu rezultatom 85:82.
Domaći su nakon prve četvrtine vodili sa 22:19 a prednost su do poluvremena povećali na pet razlike, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 39:34.

Sloboda ni u trećoj dionici ne uspijeva preokrenuti rezultat ali je u posljednjih deset minuta tim iz Tuzle zaigrao daleko bolje i sa 28:19 došao do potpunog rezultatskog preokreta i pobjede od 85:82.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Jurković koji je za pobjednički tim ubacio 25 poena. Pratili su ga Hrnčić sa 16 i Hasandić sa 15 poena. Sa druge strane, Jovanović je ubacio 16 poena ali je susret završio ranije zbog pet ličnih grešaka. Kastratović je ubacio 14, a Kentez King 12 poena…