Hrvatske rukometašice ubjedljivo izgubile od Francuske i ostale bez finala Eura

Ženska rukometna reprezentacija Francuske pobijedila je odgovarajuću selekciju Hrvatske u polufinalu Evropskog prvenstva rezultatom 30:19. Francuskinje su puno bolje otvorile meč i kod rezultata 3:3 prave veliku seriju od 8:0 kojom su došle do prednosti od 11:3, a do poluvremena uspjele su postići još četiri gola te dopustiti Hrvaticama da dva puta zatresu njihovu prednost, pa se na pauzu otišlo s rezultatom 15:5.

Hrvatice su nešto bolje zaigrale u drugom poluvremenu, s tri brza gola uspjele su smanjiti na sedam golova razlike (16:9), no više od toga nije bilo moguće pa su na kraju doživjele ubjedljiv poraz.

U drugom polufinalu sastaju se Norveška i Danska. Francuska će nakon današnje pobjede igrati finale, dok će Hrvatice igrati meč za treće mjesto.

U susretu za peto mjesto Rusija je bila bolja od Nizozemske sa 33:27.