Sloboda poražena i u drugom pripremnom susretu

Crveno – crni su imali veliki broj prilika, međutim Zvijezda je sačuvala vodstvo za konačan trijumf 1:0. Crveno – crni su danas u Gradačcu odigrali drugi pripremni susret koji je okončan pobjedom domaće Zvijezde 1:0. Gradimir Crnogorac prvi dio susreta započeo je sa postavom: Golubović, A. Beganović, Kapetanović, Jusić, Mujkić, Kurtalić, Predragović, Dž.Beganović, Maksimović, Resić, Alić.

Nakon osam minuta igre Zvijezda je povela 1:0. Zanimljivo, strijelac gola za Gradačačane bio je Antonio Vidović, nekadašnji prvotimac Slobode. Asistirao mu je još jedan bivši Crveno – crni, Marinko Rastoka. Nakon primljenog gola Crveno – crni su zaigrali mnogo bolje, no nisu uspjeli iskoristiti nekoliko sjajnih prilika koje su kreirali Saša Maksimović i Dženis Beganović.

U drugom poluvremenu Crnogorac izvodi novih 11: Kukić, Salihović, Kavazović, Avdić, Devedžić, Kadrić, Pezer, Mehmedović, Avdihodžić, Ristić, Bristrić. Druga postava takođe je prijetila golu domaćina, međutim nisu bili efikasni. Posebno se izdvaja sjajna priliku Admira Bristrića u 70. minuti čiji udarac brani golman Zvijezde. Posljednjih desetak minuta i domaćini su imali nekoliko opasnih situacija pred golom Slobode, ali rezultat je ostao 1:0 za Zvijezdu.

Nakon utakmice protiv Mačve, ovo je bio drugi test meč fudbalera Slobode u sklopu priprema za proljetnu polusezonu.