Dobri rezultati AK Sloboda Tehnograd u Beogradu

Na prvom ovogodišnjem nastupu na međunarodnoj sceni, Atletski klub „Sloboda Tehnograd” ostvario je dobre rezultate na seniorskom mitingu u Beogradu. Hajrudin Vejzović nastupio je u trci na 60 metara, u kojoj je osvojio drugo mjesto sa vremenom od 6:91 sekundu, čime je istrčao lični rekord. Na ovom takmičenju drugo mjesto u skolu u dalj osvojio je Omar Džanić i to preskočivši lični rekord od 6,29 metara.

U juniorksoj konkurenciji Slobodu su predstavili  Adi Nurkanović u trci na 1500 metara, gdje je osvojio četvrto mjesto sa rezultatom 4 minute 22 sekunde i 89 sekundi, dok je Nejla Kamerić zauzela šesto mjesto u trci na 3000 metara u brzom hodanju sa rezultatom 18 minuta 11 sekundi i 6 stotinjki.

Već narednog vikenda tuzlanski atletičari i atletičarke će nastupiti na Pojedinačnom seniorskom dvoranskom prvenstvu, koje će se održati u Sarajevu i Zenici.