Sloboda očitala lekciju Bosni Royal

Košarkaši Slobode razbili su Bosnu Royal u Skenderiji rezultatom 87:70.

Sloboda je u 16. kolu gostovala stigla do osme pobjede (8-8). a Bosna Royal ostaje na dnu tabele sa svega četiri pobjede.

Tuzlaci su danas u Skenderiji lako stigli do trijumfa. Vodili su 24:19 nakon prve četvrtine, a na poluvremenu je bilo čak 12 razlike u korist crveno-crnih (52:40).

Bosna se probudila tek u trećoj četvrtini (19:12), ali nije uspjela ništa napraviti u zadnjih 10 minuta. Sloboda je u posljednjoj četvrtini razbila domaćina sa 23:11.

Almir Hasandić je sa 25 poena bio daleko najbolji igrač kod gostiju, ali i na cijelom meču. Poen manje ubacio je njegov suigrač Miodrag Tanasilović.

U redovima sarajevskog kluba Jermaine Antony Watson je ubacio 16 poena, a po 12 poena su dodali Ernad Mujić i Edin Rešidović.