K.K. “DO” Tuzla za vikend osvojio 19 medalja

Za vikend su takmičari i takmičarke Karate kluba “DO” iz Tuzle nastupili na dva velika takmičenja, gdje su napravili sjajne rezultate, te su se kao najbolji klub iz Tuzlanskog kantona našli  u vrhu sa najboljim evropskim klubovima.

U subotu u Sarajevu u tehničkoj organizaciji K.K. Shampion održan je 15.Ilidža Open na kojem je nastupilo 74 kluba sa 810 takmičara.

Tuzlanski karatisti kojima je ovo bio kontrolni turnir dobro si odradili zadaću osvojivši 11 medalja: 3 zlatne, 3 srebrene i 5 bronzanih medalja.

Tea Hadžihrustić borbe ml.kadetkinje +54

U nedelju je osam takmičara ovog kluba nastupilo u Brčkom na Memorijalnom karate turniru Nešet Ramadani, gdje su dominantno osvojili osam finala iz kojih su izvukli 5 zlatnih i 3 srebrene medalje.

Najznačajnije je istaći uspjeh seniorki u Open kategoriji, gdje su finale radile naše Melina Ibrahimović i Stefani Krešić, te osim medalja osvojile i novčane nagrade koje je domaćin pripremio za ovu kategoriju.