Peta titula za Noleta: Đoković u maratonskom finalu bolji od Murraya

Novak Đoković pobjednik prvog ovogodišnjeg Grand Slama nakon što je sa 3:1(7:6; 6:7; 6:3; 6:0) pobijedio Andya Murraya.

Prvi set je trajao sat vremena i 14. minuta, a odlučen je tie-breakom, obojica tenisera su po dva puta oduzeli servise jedan drugom, a u 13. igri Đokoviću je iskoristio prvu set loptu za vodstvo od 1:0.

Drugi set je za dvije minute bio duži od prethodnog, situacija je bila identična kao u prvom setu, sve do tie-breaka, koji je ovaj put otišao na stranu Murraya.

U trećem setu Škot je prvi napravio break, poveo sa 2:0, a onda je uslijedio potpuni preokret jer je Đoković do kraja seta dva puta oduzeo servis Murrayu za novo vodstvo, ovaj put od 2:1.

U četvrtom setu na terenu Rod Laver Arene je postojao je samo jedan teniser, srbijanski teniser je pomeo svog protivnika sa 6:0 za konačnih 3:1.

Đokoviću je ovo peta titula na Australian Openu gdje do sada nije izgubio niti jedan finalni meč.