Sloboda bolja od Željezničara

Prvotimci Slobode danas su izuzetno važnoj utakmici 24. kola Premijer lige BIH bili bolji od Željezničara sa 1:0.Gol odluke je postigao Maksimović u 48. minuti. Mujagić je prošao po desnoj strani, ubacio je loptu u sredinu, a tamo je Saša Maksimović koji zabija za, kasnije će pokazati, konačnih 1:0.

Željezničar je u prvom poluvremenu imao najbolju šanse u 41. minuti. Devedžić je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Sivac pokazuje na bijelu tačku i odgovornost preuzima Bekrić. Međutim, i danas odlični Adnan Golubović brani njegov udarac sa 11 metara, a zatim i čudesnom intervencijom spašava i drugi pokušaj igrača gostiju i ostalo je 0:0 na poluvremenu.

Nakon što je stekla prednost u drugom poluvremenu, Sloboda je borbenom igrom na teškom terenu odlijevala bezidejnom pritisku Željezničara, te uspjela ostvariti pobjedu.

“Crveno-crne” koji sada imaju 25 bodova u slijedećem kolu očekuje utakmica sa FK Tuzla City.