Na Prvenstvu BiH u plivanju 18 medalja za tuzlanski Zmaj Alpamm

U Sarajevu je proteklog vikenda, od 19.-20.06.2021. godine, održano Ljetno državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju. Nastupio je 21 plivački klub sa 348 plivačica i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine. Plivalo se u velikom (50 metara) bazenu sa 8 staza i elektornskim mjerenjem vremena. Organizator prvenstva je bio Plivački savez Bosne i Hercegovine.

Za plivački klub ”Zmaj-Alpamm” na ovom prvenstvu je nastupilo 14 takmičara (4 djevojčice i 10 dječaka): Ema Jahić, Zerina Vrabac, Naida Prcić, Lana Džinović, Emir Jusičić, Faris Škahić, Kenan Dračić, Adnan Sarajlić, Hadi Ćurtović, Danis Karahodža, Eman Jahić, Ensar Ahmetović, Ajdin Jahić i Damir Džinović.

Plivači našeg kluba su osvojili ukupno 18 medalja (2 zlatne, 10 srebrnih i 6 bronzanih), a ostvareni su sljedeći zapaženi rezultati:

• Kenan Dračić (‘06) u kategoriji mlađi juniori (dječaci 15-16 godina) je državni prvak u disciplini 200 metara mješovito, a viceprvak u disciplini 400 metara slobodno.
  • Zerina Vrabac (‘10) u kategoriji kadetkinja (djevojčice do 12 godina) je državna prvakinja u disciplini 100 metara delfin, a viceprvakinja je u disciplini 200 metara mješovito.
  • Adnan Sarajlić (‘04) je u kategoriji juniora (dječaci 17-18 godina) osvojio četiri medalje, jednu srebrnu medalju je osvojio u disciplini 200 metara leđno, dok je tri bronzane medalje osvojio u disciplinama 50 i 100 metara leđno i 200 metara mješovito.
  • Naida Prcić (‘11u kategoriji mlađe kadetinje (djevojčice do 10 godina) osvojila je dvije medalje, srebrnu medaljuu disciplini 50 metara slobodno i bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Ensar Ahmetović (‘09) je u kategoriji mlađih kadeta (dječaci do 12 godina) osvojio dvije medalje, srebrnu u disciplini 100 metara slobodno i bronzanu u disciplini 50 metara leđno.
  • Eman Jahić (‘10)je u kategoriji mlađih kadeta (dječaci do 12 godina) osvojio dvije medalje, srebrnu u disciplini 200 metara mješovito i bronzanu medalju u disciplini 200 metara slobodno.
  • Faris Škahić (‘04) je u kategoriji juniora (dječaci 17-18 godina) osvojio srebrnu medalju u disciplini 200 metara delfin.
  • Ajdin Jahić (‘09) je u kategoriji mlađih kadeta (dječaci do 12 godina) osvojio srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsnim stilom.

ŠTAFETE:

• 4×50 slobodno u kategoriji mlađih kadeta (dječaci do 12 godina) u sastavu: Jahić Ajdin, Hadi Ćurtović, Ensar Ahmetović i Eman Jahić zauzela je drugo mjesto i osvojila srebrnu medalju.
  • 4×100 mješovito u kategoriji juniora (dječaci 17-18 godina) u sastavu: Adnan Sarajlić, Emir Jusičić, Faris Škahić i Kenan Dračić zauzela je drugo mjesto i osvojila srebrnu medalju.

Ostali plivači i plivačice, koji nisu osvojili medalje, popravili su svoja najbolja vremena i ostvarili vidan rezultatski napredak sa čime smo izuzetno zadovoljni.