Bez pobjednika u prvim susretima osmine finala Lige prvaka

U prvim susretima osmine finala nogometne Lige prvaka mečeve bez pobjednika odigrali su PSG i Chelsea, te Shakhtar i Bayer.

Na ”Parku prinčeva” u Parizu Chelsea uspio je ”izvući” remi i prednost uoči uzvratnog meča u Londonu. Utakmica je završila rezultatom 1:1, iako je domaći tim bio konkretniji s više prilika za postizanje drugog gola.

Gostujući tim je preko Branislava Ivanovića došao do vodstva u 36. minutu, a PSG je izjednačio početkom drugog poluvremena golom Edinsona Cavanija.

Do kraja utakmice PSG je imao nekoliko prilika za drugi gol. U dobrim prilikama su se nalazili Zlatan Ibrahimović i Cavani ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Münchenski Bayern i Shakhtar iz Donjecka odigrali su meč bez pogodaka na neutralnom terenu u Lvivu.

Bayern je u ovom susretu bio favorit, što je i opravdao kontrolom posjeda lopte i prilikama na terenu, ali Bavarci nisu uspjeli postići gol za pobjedu.

Najbolje prilike imao je njemački reprezentativac Thomas Müller, koji nije uspio savladati domaćeg golmana Pyatova.

Veliki broj javnih opomena rezultirao je isključenjem Bayernovog Xabija Alonsa polovinom drugog poluvremena.

Iako su imali igrača više na terenu, nogometaši Shakhtara nisu ozbiljnije ugrozili Bavarce, tako da će odluka o četvrtfinalisti biti donesena u Münchenu.