Liga prvaka: Real savladao Schalke, remi Basela i Porta

U sinoćnjim susretima osmine finala nogometne Lige prvaka madridski Real je pobijedio Schalke u Gelsenkirchenu s 2:0, dok su Basel i Porto remizirali 1:1.

Branilac titule prvaka Evrope došao je u prednost u 26. minutu susreta, a strijelac glavom je bio Cristiano Ronaldo nakon odličnog centaršuta Carvajala.

Oba tima su imala dobre prilike za postizanje pogodaka, ali do kraja susreta jedini gol kojim je definitivno odlučen pobjednik  postigao je Marcelo u 79. minutu.

Basel nije uspio doći do bitne pobjede iako je u domaćem susretu vodio već u  jedanaestom minutu, nakon što je Gonzales matirao protivničkog golmana.

Prvo poluvrijeme utakmice završeno je rezultatom 1:0.

Porto se u nastavku meča nije predavao što je urodilo plodom u 78. minutu kada je gol za izjednačenje iz penala postigao Danilo.

U utorak su odigrana prva dva susreta osmine finala Lige prvaka, u kojima su mečeve bez pobjednika odigrali PSG i Chelsea (1:1), te Shakhtar i Bayern (0:0).