Sarajevo golovima Kovačevića i Velkoskog savladalo Slobodu

Fudbaleri Sarajeva u prijateljskom susretu protiv Slobode ostvarili su minimalnu pobjedu, a rezultat nakon 90 minuta igre glasio je 2:0.

Tim Husrefa Musemića već u prvih deset minuta uspio je ozbiljno zaprijetiti golmanu Sarajeva. Prvo je Zrnanović pogodio prečku, da bi nekoliko trenutaka kasnije Zeba šutirao pored gola.

U prvom dijelu utakmice najbolju šansu za Sarajevo propustio je Okić u 25. minuti, a pet minuta kasnije Velkoski je šutirao preko gola iz slobodnog udarca. Ofanzivna igra izabranika Mehe Kodre isplatila se u 48. minuti, kada je Kovačević zatresao mrežu Tuzlaka.

Finiš utakmice u Čitluku donio je mnogo uzbuđenja. Prvo je u 80 minuti Velkoski udvostručio prednost, da bi potom Sloboda smanjila na 2:1, što je bio konačan rezultat susreta.