Za preostalih pet mjesta u osmini finala bori se 11 klubova

U elitnom evropskom nogometnom takmičenju Ligi prvaka danas i sutra bit će poznati svi učesnici osmine finala.

Do sada je 11 klubova osiguralo nastup u osmini finala – Ajax, Bayern, Chelsea, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain, Real Madrid i Sporting, a za preostalih pet mjesta borit će se ukupno 11 klubova – Milan, Atalanta, Atletico Madrid, Barcelona, Benfica, Lille, Porto, RB Salzburg, Sevilla, Villarreal i Wolfsburg.

Ekipe Borussije Dortmund, Šerifa i Zenita osjavanjem trećih mjesta u grupama nastavit će takmičenje u Evropskoj ligi, dok će posljednjeplasirani Bešiktaš, Šahtar, Dinamo Kijev i Malmo završiti ovosezonski nastup u evropskim takmičenjima.

Parovi i raspored utakmica posljednjeg, 6. kola Lige prvaka:

danas:

A-grupa:
PSG – Club Brugge (18:45)
RB Leipzig – Manchester City (18:45)

Tabela:
1. Manchester City 5 4 0 1 17:8 12
2. PSG 5 2 2 1 9:7 8
3. Leipzig 5 1 1 3 13:13 4
4. Club Brugge 5 1 1 3 5:16 4

B-grupa:
Porto – Atletico Madrid (21:00)
Milan – Liverpool (21:00)

Tabela:
1. Liverpool 5 5 0 0 15:5 15
2. Porto 5 1 2 2 3:8 5
3. Milan 5 1 1 3 5:7 4
4. Atletico M. 5 1 1 3 4:7 4

C-grupa:
Ajax – Sporting (21:00)
Borussia (D) – Bešiktaš (21:00)

Tabela:
1. Ajax 5 5 0 0 16:3 15
2. Sporting 5 3 0 2 12:8 9
3. Borussia (D) 5 2 0 3 5:11 6
4. Bešiktaš 5 0 0 5 3:14 0

D-grupa:
Real Madrid – Inter (21:00)
Šahtar – Šerif (21:00)

Tabela:
1. Real 5 4 0 1 12:3 12
2. Inter 5 3 1 1 8:3 10
3. Šerif 5 2 0 3 6:10 6
4. Šahtar 5 0 1 4 1:11 1

8. decembra:
E-grupa:
Bayern – Barcelona (21:00)
Benfica – Dynamo (21:00)

Tabela:
1. Bayern 5 5 0 0 19:3 15
2. Barcelona 5 2 1 2 2:6 7
3. Benfica 5 1 2 2 5:9 5
4. Dinamo Kijev 5 0 1 4 1:9 1

F-grupa:
Atalanta – Villarreal (21:00)
Manchester United – Young Boys (21:00)

Tabela:
1. Manchester United 5 3 1 1 10:7 10
2. Villarreal 5 2 1 2 9:7 7
3. Atalanta 5 1 3 1 10:10 6
4. Young Boys 5 1 1 3 7:11 4

G-grupa:
RB Salzburg – Sevilla (21:00)
Wolfsburg – Lille (21:00)

Tabela:
1. Lille 5 2 2 1 4:3 8
2. RB Salzburg 5 2 1 2 7:6 7
3. Sevilla 5 1 3 1 5:4 6
4. Wolfsburg 5 1 2 2 4:7 5

H-grupa:
Zenit – Chelsea (18:45)
Juventus – Malmo (18:45)

Tabela:
1. Chelsea 5 4 0 1 10:1 12
2. Juventus 5 4 0 1 9:6 12
3. Zenit 5 1 1 3 7:7 4
4. Malmö 5 0 1 4 1:13 1


(Vijesti.ba / FENA) 

Ostavite komentar

Vaša email adresa neće biti javno objavljena.Potrebna polja su obilježena *

*

Ova web stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.