Brčko: Tri osvojene medalje za Atletski klub “Sloboda – Tehnograd”

U subotu je u Brčkom održano “Pojedinačno prvenstvo BiH u atletici u krosu” na kojem su učešće uzeli i takmičari-ke AK “Sloboda-Tehnograd”. Na ovom takmičenju atletičari-ke AK “Sloboda-Tehnograd” osvojili su ukupno tri medalje (zlato, srebro, bronza).

Titulu prvakinje BiH u kategoriji seniorki u trci na 5000 m osvojila je Rahima Zukić, koja je odbranila prošlogodišnju titulu prvakinje BiH. U kategoriji seniora II mjesto I srebrnu medalju osvojio je Emir Hadžimehmedović koji je u trci na 8000 m osvojio II mjesto. U kategoriji mlađih seniora u trci na 8000 m, III mjesto i bronzanu medalju osvojio je Aleksandar Dalić. Osim ovo troje takmičara u Brčkom je u kategoriji djevojčica nastupila I Mubina Hasanbašić koja u trci na 2000 m osvojila IV mjesto.  Državnim prvenstvom u krosu, zvanično je počela atletska sezona na otvorenom.

Već narednog vikenda najbolje srednjoprugaše i hodače AK “Sloboda-Tehnograd” očekuje nastup na Prvenstvu BiH na 10000 m i hodanju koje će se održati u Sarajevu.