Monaco i Atletico Madrid u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogometaši Monaca i Atletico Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

U revanš susretu osmine finala ekipa Arsenala je u gostama slavila sa 2:0 (1:0), golovima Oliviera Girouda u 36. i Aarona Ramseyja u 79. minuti, ali je Monaco prošao dalje zahvaljujući pobjedi 3:1 u Londonu.

U drugom susretu sinoćnjeg programa Atletico Madrid eliminirao je Bayer iz Leverkusena nakon izvođanja penala.

U regularnom toku u nakon produžetaka susret je završen istim rezultatom (1:0) kao i prije sedam dana u Leverkusenu, a strijelac gola za Atletico bio je Mario Suarez u 27. minuti.

U izvođenju penala za domaću ekipu su pogodili Antoino Griezmann, Suarez i Fernando Tores, dok je u posljednjoj seriji za Bayer promašio Stefan Kiessling.

U četvrtfinale Lige prvaka ranije su se plasirali Paris Saint Germaine, Real Madrid, Bayern Munchen i Porto.

Preostala dva tima u četvrtfinalu biće poznata u večeras nakon susreta Barcelona – Manchester City i Borussija Dortmund – Juventus.