Barcelona i Juventus posljednji četvrtfinalisti Lige prvaka

Barcelona je pobijedila Manchester City u revanšu sa 1:0 i tako se s ukupnih 3:1 plasirala u četvrtfinale, osmi put zaredom. Strijelac jedinog gola 31. minutu bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić na asistenciju Lionela Messija, najboljeg pojedinca susreta.

Juventus je do plasmana među osam najboljih ekipa Evrope došao gostujućom pobjedom protiv Borussije Dortmund. Nakon pobjede od 2:1 u prvom susretu u Torinu, italijanska ekipa je u revanšu u Njemačkoj slavila sa 3:0. Igrač utakmice bio je Carlos Tevez, koji je bio strijelac prvog i trećeg gola u 3. i 79. minuti, a asisitirao je kod drugog gola koji je postigao Morata u 70. minuti.

U četvrtfinale su se ranije plasirali Paris Saint Germaine, Real Madrid, Bayern Munchen, Porto, Monaco i Atletico Madrid.

Žrijeb četvrtfinalnih parova obavit će u u petak, 20. marta u Nyonu.