Futsal: MNK Bosna Kompred Tuzla savladao KMF TANGO Istočno Sarajevo 4:3

Sinoć je u tuzlanskom Mejdanu odigrana utakmica 16. kola Premijer futsal lige između MNK BOSNA KOMPRED Tuzla i KMF TANGO Istočno Sarajevo. Pred punom dvoranom Tuzlaci su savladali Istočno Sarajevo rezultatom 4:2(3:2).

Za  MNK BOSNA KOMPRED su igrali: Hodžić Bekir, Hadžialjević Eldin, Avdić Benjamin,Ramić Mehmed, Muratović Edin, Ferhatbegović Benjamin, Brković Ahmed, Karić Mulaga, Vejzović Fehro i Mujić Senahid.

Ekipu KMF “TANGO” su vodili Bogdanović Dragan, Čampara Mirko, Gušo Semir, Ikonić Dragan, Erić Ognjen, Delihasanović Adnan, Gengo Miloš, Hadžić Amer, Jokić Stefan, Sipović Emir, Elez Slobodan, Kerla Almir.

Bio je ovo susret ekipa na 4. i 5. poziciji premijerligaške tabele, sa tri boda razlike u korist gostiju iz Istočnog Sarajeva, sa ova tri boda sada djelimo 4. poziciju na tabeli!

Početak utakmice je najavio taktičko nadmudrivanje obje ekipe, da bi domaću ekipu u vođstvo doveo, u zadnje vrijeme sve bolji Eldin Hadžialjević u 6. minuti. Na 2:0 u 13. minutu prvog poluvremena rezultat povećava Mehmed Ramić, da bi za 3:0 pogodio Fehro Vejzović u 16. minutu na oduševljenje tuzlanske publike. Ognjen Ergić, u 16. minutu smanjuje rezultat na 3:1.

Igrao se zadnji minut prvog poluvremena, kada mladi Vejzović pravi grešku, dodavanje prema Avdiću presjeca Miloš Gengo, Benjamin Avdić instiktivno uklizava i pravi prekšaj za kazneni udarac iz koga gosti na svega 10 sekundi do kraja poluvremena smanjuju rezultat na 3:2.

Nakon 6 minuta igre u drugom poluvremenu Fehro Vejzović postiže svoj drugi, a za ekipu Tuzlaka  4. pogodak.

Golman Tuzlaka Bekir Hodžić oduševljava iz utakmice u utakmicu, tako da je i za ovu utakmicu dobio čistu “desetku”, što je prepoznao i navijački dio Mejdana i  nagradio ga skandiranjem njegovog imena. Miralem Golać ovoga puzta nije igrao zbog žutih kartona,

Slušbena lica na ovom susretu su bila u sastavu : prvi sudija Dragojević Željko (Banja Luka), drugi sudija:jegomirović Aleksandar (Prnjavor), treći sudija:Njegomirović Aleksandar (Prnjavor) i delegat Zovkić Slavko (Gradačac).

Naredna utakmica je na programu već u nedjelju od 17:00h kada u Mejdan dolazi ekipa iz Nevesinja!