Sloboda nastavila sa sjajnim igrama na Tušnju, Tuzlaci deklasirali Slaviju

Sloboda je u 20. kolu Premijer lige na Tušnju pobijedila Slaviju sa 4:0.

U uvodnim minutama Sloboda je imala dvije kolosalne šanse, ali je Mujićev udarac prvo odbranio Lučić, a potom i Krpić nije pogodio prazan gol. Tuzlaci su nakon toga imali još dvije dobre prilike, da bi u 25. minuti sudija Bandić dosudio penal za crveno-crne.

Pušara je srušio Mujića u kaznenom prostoru i zaradio je drugi žuti karton, a Zajko Zeba je bio siguran sa 11 metara za 1:0. Do isteka prvih 45 minuta rezultat se ipak nije mijenjao.

Zeba je uposlio Krpića u 53. minuti, ali je napadač Tuzlaka sa pet metara loše pucao preko gola. Konačno, u 58. minuti Krpić se iskupio za promašaje. Nakon jednog ubačaja centarfor Slobode je visoko skočio i pogodio za 2:0. U 75. minuti dosuđen je novi jedanaesterac za Slobodu nakon što je fauliran Krpić. Zeba je ponovo bio siguran realizator za  3:0.

Konačnih 4:0 postavio je Musić u 85. minuti, ovjerivši tako veliku i zasluženu pobjedu Slobode.

Sloboda-Slavija 4:0 (Zeba 25’, 75’ pen., Krpić 58’, Musić 85’)

Sloboda: Pirić, Zrnanović, Krpić, Mujić, Sarić, Čolović, Mehmedagić, Kiso, Bekić, Zeba, Mehidić.

Slavija: Lučić, Pušara, Hodžurda, Torbica, Lambulić, Rovčanin, Govedarica, Osmanković, Salković, Kartal, Zeba.