Državno prvenstvo u kickboksu: Devet medalja za KBV „Flek Tom-Cat“ Tuzla

Proteklog vikenda  u Foči  je održan drugio dio Državnog prvenstva BiH u kickboxingu, na kojem su bile zastupljene discipline low kick i kick light.
U konkurenciji više od 150 takmičara iz cijele BiH, takmičari iz KBV “Flek Tom-Cat” su osvojili devet medalja.

U disciplini low kick u seniorskoj konkurenciji  zlatnu medalju je osvojio Nikola Drobnjak (-81 kg), srebro je pripalo Mirnesu Vejzoviću (-81 kg) i Benjaminu  Mujabašiću (-71 kg), dok se bronzom okitio Nedžad Hodžić (+91 kg).

Zlatnu medalju u ovoj disciplini je osvojila i Amra Selmić (-70 kg), koja je ujedno proglašena i za najbolju seniorku na ovom prvenstvu.

U disciplini kick light su nastupila četiri starija kadeta i svi su poraženi u finalnim borbama. Srebrene medalje su osvojili Tarik Bačić (-42 kg), Almin Hodžić (-57 kg), Eldar Terzić (-60 kg) i Tarik Imamović (-67 kg).

Na prvom dijelu Državnog prvenstva koje je u martu, takmičari ovog kluba su osvojili pet medalja. Ostvarenim rezultatima KBV „Flek Tom-Cat“ Tuzla je  još jednom potvrdio da spada u red najboljih kikboksing klubova u Bosni i Hercegovini.