Turska prejaka za BiH

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom susretu drugog kruga Evropskog prvenstva od selekcije Turske rezultatom 80:57.

Protiv glavnog favorita prvenstva nije se moglo. Dominirali su Turci cijelim tijekom susreta, a već nakon 10 minuta igre su imali osam poena prednosti, 18:10.

Do poluvremena je razlika dodatno narasla. Drugu dionicu Turska uvjerljivo dobija 28:12, te na odmor odlaze sa velikih 24 razlike, 46:22.

Uspjela je naša selekcija u trećoj četvrtini da se malo vrati u meč. Ovaj dio igre izabranici Marka Trbića su dobili sa 20:11, te su na ulasku u posljednju dionicu imali minus od 15 poena, 57:42.

Međutim, kvalitetniji sastav Turske nije dopustio totalni preokret. Do kraja su uspjelo ponovo povećati prednost, te su na kraju slavili pobjedu od 23 razlike. Furkan Korkmaz je predvodio Tursku sa 14 poena u ovom meču, dok je kod naše selekcije Nedim Đedović bio jedini dvocifren sa 13 poena.