Kvalifikacije za Ligu prvaka: Partizan neriješeno sa Steauom, pobjede Celtica, Basela i Salzburga

Širom Evrope sinoć su odigrane prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Od ekipa iz regiona igrao je srbijanski predstavnik Partizan, prenosi agencija Anadolija.

Fudbaleri Partizana odigrali su u Bukureštu protiv domaće Steaue neriješeno 1:1. Partizan je poveo u 62. minuti golom Vuličevića da bi poravnanje Rumunima donio Varela u 81. minuti.

U ostalim utakmicama koje su se igrale večeras, HJK iz Finske je na svom stadionu sa Astanom iz Kazahstana igrao neriješeno 0:0.

Austrijski Red Bull Salzburg je na domaćem terenu slavio protiv švedskom Malmea rezultatom 2:0.

Celtic je u Škotskoj bio bolji od fudbalera Qarabaga iz Azerbejdžana sa minimalnih 1:0.

Ekipa poljskog predstavnika Lecha na svom stadionu je poražena od švicarskog Basela sa 1:3.

Austrijski Rapid Beč je na domaćem terenu odigrao neriješeno 2:2 sa ekipom Ajaxa.