Rusija teško porazila Bosnu i Hercegovinu u kontrolnoj utakmici

Prvo kolo košarkaškog turnira u Grčkoj donijelo je duel naše reprezentacije i Rusije, a zmajevi su na kraju teško poraženi rezultatom 82:52.

Rusi su već od samog početka nametnuli svoj stil igre i nakon prve dionice imali prednost rezultatom 20:14. Na poluvremenu su vodili sa trinaest poena viška, a rezultat je glasio 43:30.

Rusija je pitanje pobjednika riješila u trećoj četvrtini meča koju je dobila rezultatom 21:12 i na ulasku u posljednjih deset minuta imala čak 22 poena viška. Do kraja su ovu prednost povećali na velikih trideset poena razlike.

Elmedin Kikanović predvodio je našu reprezentaciju sa 14 poena i sedam skokova, dok je Andrija Stipanović ubacio 11 poena i imao sedam skokova. Na drugoj strani najbolju partiju pružio je Sergey Monya sa 14 ubačenih poena.