Sloboda bolja od Radnika

Nogometaši Slobode slavili su na teškom gostovanju u Bijeljini protiv Radnika rezultatom 1:0.

Sloboda sjajno igra u novoj sezoni, što je potvrdila i u Bijeljini, pobijedivši nimalo lošu ekipu Radnika sa minimalnih 1:0.

U prvom dijelu Sloboda je bila bolja od Radnika, a gosti iz Tuzle su u 43. minuti stigli do vodstva. Ivan Jakovljević, lijevi bek Radnika, pogriješio je kada je želio loptu da vrati do golmana Asmira Avdukića, a njegovu grešku kaznio je Mersudin Ahmetović, koji je postigao gol. Ispostavit će se da je taj pogodak Ahmetovića donio Slobodi tri boda, obzirom da Radnik u nastavku nije uspio da dođe do izjednačenja. Domaćinu je otežao Šećerović, koji je u 68. minuti dobio crveni karton, pa je Sloboda lakše u zadnjih 20 minuta sačuvala svoj gol. Sloboda nakon pet kola ima 10 bodova, dok je Radnik ostao na osam bodova.

U narednom kolu  Sloboda će ugostiti Vitez.