Grčka porazila Belgiju i “kupila” kartu za četvrtfinale Eurobasketa

Košarkaška reprezentacija Grčke porazila je selekciju Belgije, rezultatom 75:54, u susretu osmine finala Eurobasketa, te tako postala druga ekipa koja je ostvarila plasman u četvrtfinale, javlja Anadolu Agency (AA).

Susret je odigran u dvorani Pierre Mauroy u francuskom Lilleu a prva četvrtina okončana je rezultatom 15:14 za Belgijance. U drugoj četvrtini nešto konkretnija igra selekcije Grčke, koja na odmor ide sa tri poena prednosti, a rezultat prvog poluvremena bio je 34:31.

Koliko su Grci bili odlučni na pobjedu u ovom susretu pokazuje rezultat treće četvrtine u kome su postigli 23 poena, a njihovi protivnici Belgijanci svega 11. Prednost Grčke do kraja susreta je bila sve veća, a konačan rezultata susreta glasio je 75:54.