Hrvatska poražena od Brazila sa 3:1

Hrvatska je na otvaranju SP-a u Sao Paulu, protiv domaćina Brazila poražena sa 3:1. Brazil je 12. igrača imao u Fifi i japanskom sucu Nishimuri, piše Index.hr.

Brazil-Croatia-Match-Forecast

Hrvatska je imala vođstvo od 11. minute, no Neymar je u 29. minuti zabio lagan gol za izjednačenje. Poveo je Brazil u drugom dijelu novim golom Neymara iz penala kojeg trenutno analizira cijeli svijet. Lovren se gradio i lagano držao Freda, koji je znao kako treba pasti nakon kontakta. Umjesto opomene za simuliranje brazilskom veteranu, požutio je Lovren. Oscar je iza isteka regularnog vremena zabio za 3:1 i stavio tačku na i.

Yuichi Nishimura nije dorastao otvorenju SP-a. Ovu je utakmicu Brazil morao dobiti i sve imalo dvojbene odluke dosuđene su u korist domaćina, piše Index.hr.

Prvi put u historiji SP-a Brazil je zabio autogo, pritisnut sjajnom akcijom Hrvatske, no nakon toga slijedi strahovit pritisak domaćina.

U većem dijelu utakmice Hrvatska je bila ravnopravan protivnik Brazilu. U drugom dijelu se “ukazao” Japanac koji je jedini vidio penal Lovrena, a i pogodak za 3:1 u sudačkoj nadoknadi pao je nakon očitog prekršaja nad Rakitićem na sredini igrališta.

Obje momčadi su istrčale u najavljenom sastavima, Hrvatska s Lovrenom umjesto Schildenfelda, Vrsaljkom na lijevom boku, te Jelavićem kao središnjim napadačem. Brazilci su izveli potpuno isti sastav s kojim su lani osvojili Kup Konferederacija, pobijedivši u finalu s 3:0 Španjolsku.

Kovačevi izabranici su u utakmicu ušli hrabro, prvi udarac na vrata uputio je Kovačić već u 1. minuti, a u sedmoj minuti Hrvatska ima i prvu veću priliku nakon ubačaja Perišića s desne strane, no udarac Olića glavom odlazi pokraj vrata. U 11. minuti uslijedio je veliki šok za domaćine. Olić je ostavio pratitelje po lijevoj strani, ubacio prizemnu loptu u peterac gdje je Jelavić ne zahvaća najbolje, no na nju natrčava Marcelo i pogađa svoju mrežu za vodstvo Hrvatske.

Od 11. do 20. minute slijedi dominacija Brazilaca, Paulinho je u 20. minuti uputio prvi opasniji udarac Brazilaca na vrata Pletikose, no hrvatski vratar je priseban.

U 22. minuti slijedi sjajan udarac Oscara iskosa s 20 metara, a Pletikosa radi vrhunsku paradu i izbija loptu. U 29. minuti Brazil je izjednačio nakon velike neodlučnosti čak trojice hrvatskih veznjaka na polovici igrališta, loptu je prihvatio Neymar i s 25 metara uputio prizeman udarac koji se od lijeve vratnice odbija u naš gol. U završnici poluvremena hrvatski igrači su u nekoliko navrata gubili loptu na svojoj polovici, ali Brazilci to nisu uspjeli iskoristiti. Drugo poluvrijeme započelo je vrlo nervozno za oba sastava, s dosta prekršaja i prekida.

U 70. minuti japanski sudac je svirao kazneni udarac za Brazil nakon pada Freda u kaznenom prostoru. Japanac je vidio prekršaj Lovrena nad brazilskim napadačem i svoju odluku nije promijenio nakon glasnog protesta hrvatskih igrača.

Neymar je pogodio za 2:1 iako je Pletikosa pogodio stranu, ali mu je lopta prošla “kroz rukavice”. Hrvatska se nije mirila s porazom, odmah u 72. minuti malo je nedostajalo da ubačaj Srne Luiz skrene u vlastitu mrežu. U 84. minuti Perišić je postigao zgoditak, ali ga je sudac poništio zbog navodnog prekršaja Olića nad vratarem Cesarom. U 86. minuti Modrić je pokušao s 30 metara, Cesar jedva brani, a zadnju priliku za izjednačenje propušta Perišić. U prvoj minuti sudačke nadoknade Japanac nije svirao očiti prekršaj nad Rakitićem, a Oscar prodor kroz našu obranu završava udarcem u sami desni kut za konačnih 3:1.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Kameruna 19. lipnja u Manausu.