Malkočevićevi izabranici deklasirali Moldaviju i plasirali se u Elitni krug

Izabranici Sakiba Malkočevića riješili su sve dileme oko pobjednika već u prvih 40 minuta, kada su Dadić u 18. i Perić u 25. minuti iz penala donijeli našim momcima veliku prednost od 0:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Već na otvaranju drugog dijela Veladžić je u 46. minuti povisio na 0:3, a do kraja su Smajić u 65. i Veladžić u 74. miniti nanijeli Moldavcima poptunu katastrofu.

Ovom pobjedom bh. reprezentacija osigurala je plasman u Elitni krug kvalifikacija, a u posljednjem kolu protiv Ukrajine odlučivat ćemo o prvom mjestu u grupi.

Moldavija-BiH 0:5

Stadion: District Sport Complex. Sudija: Dennis Antamo (FIN). Stijelci: 0:1 Dadić 18., 0:2 Perić 25.(p), 0:3 Veladžić 46., 0:4 Smajić 65, 0:5 Veladžić 74. Žuti kartoni: Boico, Berco, Nihaev, Seveliev (Moldavija), Mirić, Veladžić (BiH).

Moldavija: Apostolachi (od 67. Batuc), Boico, Furtună, Chiperi, Berco, Nihaev, Mamaliga, Saveliev (od 53. Postica), Carastoian (od 28. Osipov), Domaşcan, Iuraşco.

BiH: Vasilj, Perić, Beširević, Velić, Mirić, Čeliković, Kovač, Veladžić, Resić (od 41. Knežević), Dadić (od 64. Mehuljić), Smajić (od 70. Hodžić).