Hajmo Bosno, Bosno! Rukometaši BiH se plasirali na SP u Kataru

Zlatni dan u historiji BH sporta

Rukometaši Bosne i Hercegovine su u uzratnom susretu protiv Islanda odigrali historijski meč. Imali su naši igrači prednost tokom većeg dijela utakmice. Od prve minute smo bili u prednosti i do 5 golova razlike. Odlična igra, odbrana čvrsta, disciplinovano, sigurno, strpljivo sve do 46. minute. Tada su Islanđani prvi put došli do poravnanja. Bio je to period od nekoliko minuta dekoncentracije, solo akcija, forsiranih prodora, dodavanja, isključenja. U 48. minuti Islanđani su poveli po prvi put na utakmici, nošeni navijanjem domaće publike. Ipak, smogli su naši momci snage, imali na kraju i sreće, priveli utakmicu kraju na najbolji način. Prednost od jednog gola iz prve utakmice Baraža za Svjetsko prvenstvo što se naredne godine igra u Kataru, je bila dovoljna. Odigrali smo neriješeno, konačan rezultat 29:29. U Katar će Bosna i Hercegovina!

ČESTITAAAMO BH RUKOMETAŠIMA ! NA REDU SU ZMAJEVI !