Teletoviću 17 poena u porazu Phoenixa

Nakon prethodna dva meča u kojima je ostvario skroman učinak, naš reprezentativac Mirza Teletović sinoć je pružio veoma dobru partiju.

Teletović je ubacio 17 poena, za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu. Trojke je šutirao 3/4, a sa linije slobodnih bacanja bio je nepogrešiv 4/4. Zabilježio je i sedam skokova.

Već na startu 7-0 serija domaćina, koji je nakon prve četvrtine vodio 12 razlike (33:21). Na poluvremenu je bilo 54:43. U trećoj dionici Jazzeri dolaze i do 22 poena prednosti, pa je bilo jasno da Sunsi nemaju šta da traže na ovom gostovanju. Najviše je bilo 24 poena prednosti u zadnjoj dionici, a konačan rezultat glasio je 110:89, prenosi portal Sport.

Hayward je s 24 poena bio najbolji igrač Utaha, dok je Favors ubacio 18. Na drugoj strani Knight je bio najbolji s 26 poena.

Oklahoma je u izjednačenoj utakmici u gostima pobijedila Los Angeles Clipperse sa 100:99. Russell Westbrook postigao je pet poena u posljednjoj minuti, a Kevin Durant postavio konačan rezultat pet sekundi prije kraja. Na drugoj strani zadnji šut nije realizovao Chris Paul. Westbrook je utakmicu završio s 33 poena, dok je Durant postigao devet poena manje.

John Wall je s 19 asistencija, rekordom karijere, zablistao u pobjedi Washingtona 113:99 protiv Sacramenta, James Harden je postigao 36 poena u pobjedi 102:95 Houstona protiv Charlottea, dok je San Antonio sa 106:102 slavio protiv Indiane i stigao do šeste pobjede zaredom. Brooklyn Netsi slavili su na gostovanju u Chicagu sa 105:102. Netsi su utakmicu dobili serijom 9:2 u posljednjoj četvrtini, a ponovno je sjajan bio Brook Lopez s 21 poenom i 12 skokova.