U odličnoj atmosferi u Mejdanu rukometni Zmajevi ubjedljivo pobijedili Kosovo

U tuzlanskom Mejdanu rukometni Zmajevi su večeras ubjedljivo pobijedili reprezentaciju Kosova rezultatom 41:25.

Na ovaj način reprezentacija Bosne i Hercegovine je sigurnim korakom nastavila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2017.godine. Posljednji pogodak u ovoj utakmici uputio je večerašnji najefikasniji igrač Alen Ovčina, kojem je to bio osmi pogodak večeras.

Na početku susreta Kosovo je bilo opasno, te su u jednom trenutku napravili seriju od 3:0, i poveli sa 7:6. Međutim, do poluvremena je naša selekcija ponudila bolju igru, te su na odmor otišli s pet golova prednosti, 18:13. Izdanje Zmajeva u drugom poluvremenu je bilo odlično. Uz sigurnu igru večeras su slavili velikom pobjedom od +16 razlike.

U odličnoj atmosferi koju su priredili kako naši reprezentativci tako i publika koja je od početka do kraja bodrila Zmajeve i pružila sjajnu podršku sa tribina, bh rukometaši su upisali treću pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i sa 7 bodova ostali na prvom mjestu u grupi 1.

Slovačka, protiv koje će naša selekcija igrati za četiri dana, je druga sa 5 bodova.