Drama u Mejdanu: Sloboda u posljednjim sekundama pobijedila Široki!

Sloboda je sinoć u 17. kolu Lige 12 prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše, pred oko 1.500 gledalaca u Velikoj dvorani Mejdana, savladala ekipu Širokog rezultatom 71:70 (24-13; 15-29; 16-13; 16-15).

Sloboda je prvu četvrtinu riješila u svoju korist, ali je Široki došao do preokreta u drugom periodu susreta pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 39-42. Sloboda dobija i treću četvrtinu, nakon koje je rezultat na semaforu glasio 55-55.

Konačan rezultat je postavio Edi Sinadinović koji je sa zvukom sirene, pri rezultatu 68-70, pogodio šut za tri poena za konačnih 71-70 u korist Slobode.

Najefikasniji u redovima Slobode bio je Mihailo Sekulović sa 14 postignutih poena, dok su Mirza Hrnčić i Edi Sinadinović ubacili po 11 poena. Od ostalih se istakao i Almir Hasandić sa 10 ubačenih poena.

Kod gostiju iz Širokog Brijega najefikasniji je bio Andrija Ćorić sa 16 poena, Maj Kovačevič je dodao 15, a dvocifren je bio i Ivan Novačić sa 12 poena.

Slobodu u srijedu 27. januara očekuje gostujuća kup utakmica u Travniku, a zatim i ligaška gostovanja u Kaknju i Mrkonjić Gradu.