Sloboda trijumfovala na Piroti i ostala u utrci za titulu

U 28. kolu BH Telecom Premijer lige BiH Sloboda je kao gost savladala Travnik sa 3:2.

Nakon iznenađujućeg poraza od Drine u prošlom kolu Tuzlaci su u Travnik došli samo s jednim ciljem, a to je trijumf. U prvh 15. minuta bez uzbuđenja na Piroti, a onda je Ordagić  u17. minuti imao šansu za goste no ostalo je 0:0.

Četiri minut nakon prilike za Ordagića “ludnica” na Piroti. Prvo je Krpić u 22. minuti doveo goste u vodstvo, da bi dvije  minute kasnije Čurić izjednačio na 1:1. Nakon toga Tuzlaci su nastavili sa blagom ofanzivnom, ali bez konretnih prilika.

U 36. minuti Čurić je imao priliku za domaćine, no njegov udarac iz slobodnog udarca odlazi preko gola Tuzlaka.

Ipak u zadnjim trenucima poluvremena, Perica Ivetić pogađa mrežu Vezira i gosti na odmor odlaze sa prednošću od 1:2.

Nastavak meča donis prvu priliku za domaće u 52. minuti, ali Asim Zec šutira pored gola Slobode. Pet minuta kasnije dosuđen je penal za Travnik, a siguran realizator je bio Jelić za 2:2. Zajmović je u 70. minuti imao veliku priliku za Vezire dovede u vodstvo, no Pirić je ostao nesavladan.

Ordagić u 82. minuti pogađa mrežu domaćina za vodstvo Tuzlaka od 2:3, a to s eispostavilo kao konačan rezultat utakmice. Ovom pobjedom Sloboda je zadržala šanse za titulu, dok je Travnik i izgubio i teoretske šanse za opstanak.