Ibišević sa dva gola protiv HSV-a postao najbolji bh. strijelac u Bundesligi, prvi kiks Bayerna

Vedad Ibišević je briljirao u 6. kolu Bundeslige i sa dva gola je donio pobjedu Herthi nad HSV-om sa 2:0.

Ibišević je u 29. minuti odlično reagovao na jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru i postigao je svoj sedmi gol u ovoj sezoni, a u 70. minuti je pogodio iz penala za svoj osmi gol i konačnih 2:0.

Zanimljivo, i u prošlom kolu protiv Eintrachta postigao dva gola.

Ibiševiću su ovo bili 96. i 97. gol u Bundesligi, čime je pretekao Sergeja Barbareza na listi bosanskohercegovačkih igrača koji su dali najviše golova u njemačkoj eliti. Barbarez je tokom karijere postigao 95 golova u Bundesligi.

Ibiševića je u 86. minuti zamijenio Schieber, a Emir Spahić je odigrao čitav susret u redovima poražene ekipe.

Bayern je prvi put ove sezone kiksao, a bod sa Allianz Arene odnio je Köln (1:1). Za Bavarce je pogodio Kimmich u 40., a za goste Modeste u 63. minuti susreta.

Darmstadt i Werder su odigrali 2:2 (Colak 19’, 73’ – Sane 51’, Gnabry 67’), a Izet Hajrović je igrao prvo poluvrijeme u ekipi iz Bremena.

Freiburg je golom Grifa iz 4. minute savladao Eintracht sa 1:0, dok je Hoffenheim golovima Wagnera (11’) i Demirbaya (35’) savladao Igolstadt u gostima sa 2:1. Počasni gol za domaćina postigao je Hinterseer u 90+4. minuti meča.