Amurski tigar više nije ugrožena vrsta u Rusiji

Datum:

Amurski tigar više nije izložen riziku izumiranja u Rusiji, zahvaljujući dugogodišnjim naporima sa ciljem održavanja vrste, izjavio je ruski ministar pravde Konstantin Čuičenko, koji je i predsjednik nadzornog odbora Centra za amurske tigrove.

On je u govoru na otvaranju izložbe “Zemlja velikih mačaka” u Moskvi istakao trenutni pozitivan trend u održavanju vrste amurskog tigra, kojih sada u Rusiji ima 750.

“Počeli smo da radimo sistematski na spasavanju amurskih tigrova prije više od 13 godina. Do sada smo ostvarili solidne rezultate”, rekao je Čuičenko.

On je podsjetio da je 2013. godine u Rusiji bilo ukupno 430 amurskih tigrova, te da se sada može reći da je ostvaren cilj koji je Centar postavio sebi, prenio je TASS.

“Trenutni nivo populacije je održiv i možemo definitivno da zaključimo da smo eliminisali prijetnju i spriječili izumiranje ovog izuzetnog predatora”, dodao je Čuičenko. 

IzvorBHRT

Podijeli:

spot_img
spot_img

Povezano
INFO

Bakir Krajinović: Šta nas očekuje narednih dana na nebu i termometru (VIDEO)

Nakon duge zime, konačno uživamo u sunčanim danima. U...

Uhapšena kriminalna grupa: Prokrijumčarili 70 migranata iz Srbije

Devet članova organizovane kriminalne grupe (OKG) uhapšeno je zbog...

EU osigurala 140,5 miliona eura za finansiranje reformi u BiH

Na današnjoj sjednici Vijeća ministara BiH utvrđen je Prijedlog...

Otvorena izložba “Naša žena” (VIDEO)

Povodom 8.marta – Međunarodnog dana žena danas je u...