Atajićev pogodak s bijele tačke Mladosti dovoljan za slavlje na Tušnju

Tuzla City je na Tušnju u utakmici 14. kola Premijer lige BiH dočekala Mladost, koja je odnijela minimalnu pobjedu (0:1).

Gosti iz Kaknja su od početka bili bolji protivnik na terenu, a u 5. minuti im je dosuđen jedanaesterac. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Bahrudin Atajić.

Tuzla je nakon toga pokušavala brzo doći do poravnanja, a Širavnović je imao dobar pokušaj glavom.

U 22. minuti Guzina šutira glavom, ali lopta odlazi preko gola Fejzića.

Nakon toga su prestali napadi domaćih koji nisu napravili apsolutno ništa do kraja prvog poluvremena.

Gosti su u 37. minuti prijetili preko Atajića. Napadač Mladosti je promašio čist zicer sa svega pet-šest metara.

Tuzlaci su krenuli ofanzivno u drugo poluvrijeme, dominirali su, ali do ozbiljnije šanse nikako nisu mogli.

Jednu od rijetkih šansi imali su u 71. minuti kada je zaprijetio Vojo Ubiparip.

Do kraja nije bilo promjene, te se pogodak Atajića iz šeste minute ispostavio i odlučujućim u ovoj utakmici.

Tuzla City – Mladost 0:1 (Atajić 6'(p))

Tuzla City: Fejzić, Kostić, Stojčev, Šarčević, Kojić, Širanović, Čomor, Vukmirović, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

Mladost: Velić, Welbeck, Guzina, Anđušić, Marković, Atajić, Bojo, Asani, Nikolić, Mujagić, Isaković.