Hrvatska pobjedom otvorila Svjetsko prvenstvo, Srbija remizirala s Rusima

Čitavo prvo poluvrijeme proteklo je u minimalnom vodstvu Islanda i neriješenom rezultatu, a Hrvati su tek u završnici uspjeli preokrenuti i prvi put na meču povesti s dva gola razlike. Na odmor se otišlo s rezultatom 16:14.

Prvih 10 minuta u nastavku Hrvati su igrali sigurno, čak i uvećali prednost na četiri poena razlike, ali onda su se Islanđani probudili.

Uspjeli su preokrenuti rezultat i čak povesti s dva gola razlike. Igralo se potom gol za golem s obje strane i tek na kraju je Hrvatska uspjela ponovo se nametnuti i slaviti zasluženu pobjedu.

Najbolji kod Hrvatske bio je Stepančić s osam pogodaka, dok je Cindrić postigao šest. Palmarsson je bio najbolji kod Islanda sa sedam pogodaka.

Srbija i Rusija su odigrali neriješeno 30:30, iako su naše istočne kompšije u finišu meča imale pogodak prednosti protiv favorizovanih Rusa.