Sjajni Džanan Musa s 26 poena vodio Netse do novog trijumfa

Košarkaši Long Island Netsa pobijedili su u gostima ekipu Delaware Blue Coatsa rezultatom 142:133 i tako potvrdili trijumf nad Westchesterom u prošloj utakmici NBA G razvojne lige.

Netsi su se od početka nametnuli kao favorit u meču i već nakon prve dionice imali su 13 poena prednosti. Međutim, tada se bude domaćini, prave preokret i dolaze u vodstvo uoči odlaska na odmor.

U ujednačenom ritmu igralo se u trećoj četvrtini, a onda su Netsi u posljednjoj dionici izrešetali domaće s čak 44 poena i na kraju slavili zasluženu pobjedu.

Najbolji u Netsima bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa, koji je za 34 minute provedene na parketu postigao 26 poena. Tome je dodao i šest skokova te pet asistencija.

Podršku je imao u Alanu Williamsu, koji je ostvario double-double učinak s 25 poena i 15 skokova, dok je kod domaćih najbolji bio Rashad Vaughn s 27 ubačenih poena.

Netsi su prvi u Atlantičkoj diviziji s 33 pobjede i 16 poraza, dok su Coatsi na četvrtom mjestu s omjerom 20-29.