Završena Premijer liga BiH: Šampion slavio u Gabeli, Željezničar protutnjao Tuzlom

Šampion Sarajevo prvi put ove sezone uspio je savladati GOŠK, a ekipa Husrefa Musemića upisala je pobjedu rezultatom 2:0. Pogodak za 1:0 postigao je Šišić u devetoj minuti, a konačnih 2:0 postavio je Dervišagić u samom finišu.
Domaću pobjedu upisao je i Radnik koji je sa 1:0 savladao Slobodu, dok je Mladost na svom terenu sa 3:1 bila bolja od Krupe.

Ekipa Željezničara upisala je ubjedljivu pobjedu na Tušnju protiv Tuzla Cityja rezultatom 3:0.

Plavi su u vodstvo stigli u 22. minuti kada Sulejman Krpić postiže pogodak za 1:0, a samo devet minuta nakon toga, Haris Hajdarević postiže drugi gol za Plave i povećava na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je najbolji igrač susreta, Ermin Zec, koji je u 44. minuti riješio pitanje pobjednika.

Zrinjski je na gostovanju kod Zvijezde 09 odigrao susret bez pobjednika, dok je susret između Čelika i Širokog Brijega završen bez pobjednika (1:1).

Titulu prvaka u sezoni 2018/19 osvojio je FK Sarajevo, dok su iz društva najboljih ispali FK Krupa i NK GOŠK.