Srbija sjajnom igrom u drugom poluvremenu porazila Češku za 5. mjesto na SP-u u Kini

Košarkaška reprezentacija Srbije porazila je Češku u susretu za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kini rezultatom 90:81 te su tom pobjedom okončali nastup na smotri najboljih. Početak susreta donio je poprilično izjednačenu igru s obje strane, a nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu glasio je 20:20. U drugoj dionici Češka je zaigrala puno bolje, igrači Srbije pravili su previše grešaka i u napadu i u odbrani, pa je rezultat na poluvremenu glasio 50:41.

Loša igra u drugoj četvrtini očigledno je imala veliki utjecaj na srbijanske košarkaše, a kada je počelo drugo poluvrijeme, na terenu kao da se pojavila potpuno nova ekipa. Veoma brzo Srbijanci su anulirali prednost Čeha, ubrzo su stigli u vodstvo, a treću dionicu završili su s prednošću od sedam poena razlike.

U posljednjoj dionici Srbija je nastavila s dobrom igrom, nijednog trenutka nisu dozvolili Česima da im ugroze prednost, a na kraju su mirno priveli meč kraju i ostvarili pobjedu.

Srbija je tako nakon velikih ambicija koje su imali prije samog prvenstva Mundobasket u Kini završila na petom mjestu.