Mladost prekinula niz od tri poraza: Atajić i Horić pogađali za trijumf protiv Slobode

Fudbaleri Mladosti iz Doboja kod Kaknja su danas na svom stadionu dočekali tuzlansku Slobodu i upisali pobjedu od 2:0.

Bolje su otvorili domaći ovaj susret i već u prvoj minuti imali korner, koji ipak nije donio opasnost po goste.

U 6. minuti je visoki Horić zaprijetio udarcem glavom nakon centaršuta Atajića, ali ostalo je 0:0.

Nakon toga se Sloboda oslobodila pritiska, počela igrati i nešto je više uspjevala zadržati loptu u svojim nogama.

Veliku priliku je za goste u 21. minuti imao Mujagić, koji je izašao sam pred mladog Abdulahovića, prebacio ga, ali je lopta završila pored gola.

Dvije minute poslije na drugoj strani prijeti Atajić, ali ponovo bezuspješno.

Trenutak odluke dogodio se u 38. minuti, kada je u kaznenom prostoru gostiju srušen Smajlagić, a sudija Gigović je pokazao na bijelu tačku.

Penal je sigurno izveo Atajić i doveo Mladost u vodstvo od 1:0. Nakon toga je Bekrić imao priliku da poravna, ali sjajan prodor je završio slabim udarcem.

U drugom poluvremenu smo vidjeli dosta slabiju utakmicu.

Ritam igre je opao, te nismo vidjeli mnogo prilika ni na jednoj, ni na drugoj strani.

Vrijedi izdvojiti dobar prodor mladog Beganovića, nakon čijeg je centaršuta ispred Livančića dobro reagovao Abdulahović i uhvatio loptu.

Tačku na ovu utakmicu je stavio Kenan Horić. Sjajno je u 76. minuti skočio nakon ubačaja Hiroša iz kornera i matirao Lakića za konačnih 2:0.

Mladost je ovim trijumfom prekinula i niz od tri poraza, te konačno upisala pobjedu, koja joj je druga u ovoj sezoni.

Redom su ih u prethodna tri kola pobjeđivali Radnik (3:0), Zrinjski (2:0) i Čelik (1:0).

Mladost DK – Sloboda 2:0 (Atajić 38'(p), Horić 76’)

Mladost DK: Abdulahović, Horić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Smajlagić, Dujmović, Crnički, Begić, Isaković.

Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Uzelac, Pršeš, Bekrić, Buljić, Livačić, Bekić, Martelat, Mujagić.