Rezultati sa plivačkog takmičenja ” 2.oktobar -Tuzla open”

Povodom obilježavanja 100 godina postojanja Radničkog sportskog društva Sloboda Tuzla u subotu 21.09.2019. godine, za plivačke klubove iz tuzlanske regije održano je plivačko takmičenje 2. Oktobar – Tuzla open” u organizaciji PK”Sloboda”-Tuzla. Takmičenje je održano na bazenu Hotela Tuzla u malom (25 metarskom) bazenu sa 6 staza i elektronskim mjerenjem vremena. Na takmičenju su nastupila 164 plivača iz 4 kluba: ‘’Galeb-Gikil’’ iz Lukavca, te ‘’Zmaj-Alpamm’’, ‘’Sloboda’’ i KVS ‘’Sprint’’ iz Tuzle.

Program takmičenja se sastojao od 25, 50 i 100 metarskih utrka u sve 4 plivačke discipline (delfin, leđno, prsno i slobodno). Uz navedene individualne discipline, klubovi su imali priliku plivati i štafetu 8×50 slobodno (mješovitog sastava: 4 djevojčice i 4 dječaka). Ovakav raznovorsni program i domaći teren omogućio je mnogim plivačima da poprave svoja vremena u nekoliko plivačkih disciplina, dok su neki plivači po prvi put plivali nešto zahtjevnije utrke.

P.K.”Zmaj-Alpamm”-Tuzla je nastupio sa svojih 47 najboljih takmičara (15 djevojčica i 32 dječaka) koji su osvojili ukupno 45 medalja (22 zlatnih, 13 srebrnih i 10 bronzanih medalja) zauzevši 1. mjesto u ukupnom plasmanu.

Medalje su osvojili sljedeći Zmajevci:

• Kenan Dračić (‘06) osvojio je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
  • Eman Jahić (‘10) osvojio je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
  • Zerina Vrabac (‘10) osvojila je 4 zlatne medalja u disciplinama 50 delfin, 50 leđno, 50 prsno i 50 metara slobodno.
  • Danijel Iličković (‘04) osvojio je 3 zlatne medalje u disciplinama 100 slobodno, 100 prsno i 100 metara delfin.
  • Dani Pirić (‘08) osvojio je 3 medalje, dvije zlatne u disciplinama 50 slobodno i 50 prsno, te jednu srebrnu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Adnan Sarajlić (‘04) osvojio je 3 medalje, jednu zlatnu na 100 metara leđno i dvije srebrne na 100 slobodno i 100 metara delfin.
  • Emir Jusičić (‘03) osvojio je 3 medalje, jednu zlatnu medalju u disciplini 100 prsno, te dvije srebrne medalje u disciplinama 100 slobodno i 100 metara delfin.
  • Amna Dračić (‘03) osvojila je 3 medalje, jednu zlatnu medalju u disciplini 100 metara prsno, te dvije srebrne u disciplinama  100 metara slobodno i 100 metara leđno.
  • Ema Jahić (‘07) osvojila je 3 medalje, 2 srebrne u disciplinama 50 leđno i 50 delfin, te jednu bronzanu u disciplini 50 metara slobodno.
  • Faris Škahić (‘04)osvojio je 3 medalje, jednu srebrnu u disciplini 100 prsno, te dvije bronzane u disciplinama 100 slobodno i 100 metara delfin.
  • Asja Zolotić (‘05) osvojila je 3 bronzane medalje u disciplinama 100 prsno, 100 delfin i 100 metara slobodno.
  • Ensar Ahmetović (‘09) osvojio je zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Ajdin Jahić (‘09) osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.
  • Arijana Imamović (‘06) osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara prsno.
  • Naida Prcić (‘11) osvojila je srebrnu medalju u disciplini 50 metara slobodno.
  • Teo Pajić (‘05)osvojio je bronzanu medalju u disciplini 100 metara prsno.
  • Dani Trutović (‘08) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Damir Džinović (‘11) osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • Una Husanović (‘10)osvojila je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leđno.
  • ŠTAFETA 8×50 delfin u sastavu: Kenan Dračić, Ema Jahić, Adnan Sarajlić, Zerina Vrabac, Emir Jusičić, Amna Dračić, Danijel Iličković i Asja Zolotić osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju.

Svi plivači i plivačice su popravili svoja najbolja vremena, te su se u najboljem svjetlu pokazali pred domaćom publikom.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati poziv da se prijave u školu plivanja ”Zmajček” koja svoje treninge održava tokom cijele godine srijedom i petkom od 17:30-18:30 i nedjeljom od 09:30-10:30 sati.