Zrinjski slavio u gostima kod Slobode, Velež nakon preokreta savladao Tuzla City

Današnjim susretima od 16 sati počelo je deseto kolo Premijer lige Bosne Hercegovine, a na rasporedu su bila dva tuzlansko-mostarska duela. Na Tušnju je Zrinjski imao ulogu favorita i opravdao je sigurnom pobjedom nad Slobodom rezultatom 3:0.

U 42. minuti Govedarica je izborio penal, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Rustemović za 1:0. Na 2:0 povisio je Gojković u 49., a konačnih 3:0 postavio je Čurjurić u 66. minuti susreta.

Sloboda je mogla ublažiti poraz u 75. minuti, no Pršešov udarac sa bijele tačke zaustavio je Brkić.

Lider Tuzla City prekinuo je niz sjajnih rezultata, te je izgubio u Vrapčićima na gostovanju kod Veleža rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 38. minuti kada je Ubiparip postigao prelijep pogodak, no Brandao je u drugom poluvremenu pogocima u 67. i 71. minuti pogodio za preokret i pobjedu Veleža.

U istom terminu odigran je susret u Bijeljini u kojem je Radnik savladao Čelik rezultatom 2:1 (Maksimović 2., 32. – Dedić 14.).