U Tuzli održano Državno prvenstvo Specijalne olimpijade BiH u košarci (VIDEO)

Devet ekipa iz cijele BiH danas je uzelo učešće u državnom prvenstvu osoba sa posebnim potrebama u košarci koje je održano u Zavodu za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla a čiji je organizator tradicionalno Klub specijalnih sportova Tuzla. U Grupi 1 – prvo mjesto osvojio je Centar Koraci nade Tuzla, drugo mjesto pripalo je Udruženju Malo srce Tuzla. U Grupi 2 – prvo mjesto osvojila je JU 3. Osnovna škola Brčko, 2 mjesto pripalo je Klubu specijalnih sportova Tuzla, 3 mjesto osvojila je ekipa JU Centar Sunce iz Prijedora. U Grupi 3 – prvo mjesto osvojio je Zavod Drin Fojnica, 2 mjesto pripalo je Klubu specijalnih sporotva  Sunce Tuzla, a treće mjesto zauzeo je Zavod Bakovići. Cilj takmičenja jeste, između ostalog, socijalizacija osoba s posebnim potrebama a isto je održano na međunarodni dan osoba sa invaliditetom.