Bodovi ostali u Širokom

HKK Široki je u okviru sedamnaestog kola ABA 2 lige na Pecari dočekao ekipu OKK Slobode. U meču sa velikim brojem grešaka obje ekipe, pobjeda je pripala domaćinu rezultatom 98:90.

Široki puno bolje otvara susret i nakon prve četvrtine ima prednost 27:15. Naša ekipa drugu četvrtinu igra dosta angažovanije i u odbrani i u napadu, te smanjuju prednost domaćina. U jednom trenutku smo došli na -3 poena, međutim, na odmor se odlazi 50:42 za domaćina.

I u nastavku utakmice Široki održava prednost između 6 i 12 poena. U 39. minuti smo došli na -4, 90:94, ali Široki uspijeva zadržati koncentraciju u prijlomnim trenucima i dolazi do pobjede 98:90.

Najbolji u pobjedi Širokog bio je Kraljević sa 28 , M. Drežnjak sa 24 i Zubac sa 13 poena.

U našoj ekipi blistao je Čampara sa 31 poenom, Gregg je dodao 17, dok je Rikić uz 16 koševa dodao i 10 skokova.

Sljedeću utakmicu OKK Sloboda igra u nedjelju, 26.01.2020. godine u 19:00 sati protiv ekipe KK Spars Realway u okviru Prvenstva BiH.