Engels užasnom greškom poklonio pobjedu Tottenhamu

Aston Villa je u 26. kolu Premiershipa danas na svom Villa Parku dočekala Tottenham, koji je na nevjerovatan način stigao do pobjede od 2:3.

Zanimljivo, stoper Spursa Toby Alderweireld je u ovoj utakmici tresao mreže na obje strane. Prvo je autogolom doveo Villu u vodstvo već u 9. minuti, a u 27. se iskupio za tu grešku i poravnao na 1:1.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Spursi dolaze i do potpunog preokreta, kada je za 2:1 pogodio Heung Min Son. On je promašio penal, ali je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

U nastavku domaćin stiže do poravnanja preko Engelsa, koji je pogodio nakon ubačaja Grealisha iz kornera.

Kada se činilo da će se meč završiti podjelom bodova, Engels je napravio nevjerovatnu glupost dubooko u sudijskoj nadoknad. Promašio je čistu loptu koju je htio ispucati, do nje je došao Son i u 94. minuti pogodio za pobjedu svog tima od 2:3…