Četvrti vezani trijumf Slobode u ABA 2 ligi

Sinoć je Sloboda u svom Mejdanu dočekala Rogašku u meču 21. kola ABA 2 lige. Izabranici Damira Mulaomerovića su nakon dramatične završnice slavili pobjedu rezultatom 81:79.

Od samog početka se u Tuzli gledalo neizvjesno i izjednačeno nadmetanje dvije ekipe.

Ipak, većim dijelom prve dionice je Sloboda bila u prednosti, pa je ovaj dio igre riješila u svoju korist rezultatom 24:22.

Imala je Sloboda nakon tri minute igre u drugoj četvrtini i +9, ali se Rogaška vrlo brzo u potpunosti vratila u meč.

Na veliki odmor se ipak otišlo vodstvom Slobode od 40:37.

U trećoj dionici je Rogaška preuzela vodstvo, da bi zadnja donijela neizvjesnost, a dvije ekipe su se nekoliko puta smijenile u vodstvu.

Ipak, u zadnjim minutama je Sloboda bila ta koja je, koliko-toliko, vodila.

Ključne poene za Slobodu u samom finišu su postigli Tomašević, Rikić i Čampara. Upravo je Čampara postigao poene za konačnih 81:79.

Treba istaći i da je zadnji napad imala Rogaška, ali Čigoja nije uspio pogoditi.

Ova pobjeda je predstavljala potvrdu odlične forme slobode u regionalnom takmičenju. Naime, Sloboda je uspjela vezati četiri trijumfa u ABA 2 ligi – prije Rogaške su “pali” Lovćen, Novi Pazar i Dynamic.

Također, Sloboda je ovom pobjedom osigurala opstanak u takmičenju.

Najefikasniji u ekipi Slobode su večeras bili Čampara i Rikić sa po 19 poena. Brubor je dodao 17, dok je Tomašević ubacio 10.

Kod Rogaške se istakao Ferme sa 21 ubačenim poenom.